Spaudinio maketą ne tik galite užsisakyti pas mus, bet ir paruošti patys. Deja, kaip rodo mūsų patirtis, 90 proc. klientų atneštų maketų būna paruošti neprofesionaliai ir spaudai netinkami. Tokiu atveju maketą reikia perdaryti. Dažnu atveju tai užima ne mažiau laiko, nei maketą ruošiant nuo „nulio“.

Dažniausiai pasitaikančios klaidos: maketas ruoštas su viena iš Microsoft Office paketo programomis (Word, Excel, Publisher), yra RGB spalvų erdvėje, nepaliktos užlaidos... Tad, jei neturite šio darbo patirties, geriau palikite tai profesionalams.

 

Bet kuriuo atveju pateikiame keletą taisyklių, kurių privalu laikytis.

 

Pagrindiniai reikalavimai

1. Visos makete panaudotos bylos, spalvinimai ir tekstas privalo būti CMYK erdvėje. Neleistini jokie objektai ir spalvinimai RGB erdvėje! Juodai-balti (su pilkais atspalviais) paveikslėliai privalo būti GRAYSCALE (ne CMYK ar RGB), 250-300 dpi rezoliucijos. Štrichinė (1 bit) grafika turi būti paversta į BITMAP (Black and White, 1 bit), naudojant 600-1200 dpi rezoliuciją.

2. Juodas tekstas turi būti tik iš 100 proc. juodos (K) spalvos. Pagrindinis (body) tekstas negali turėti daugiau nei dviejų spalvų (CMYK erdvėje). Tai pat ir plonos linijos (lineart).

3. Palikite užlaidas! Būtina palikti 2-5 mm užlaidas (dažnu atveju, išskyrus knygas, 2 mm užtenka).

4. Juodai baltas nuotraukas ar kitus grafinius objektus būtinai paverskite į GrayscaleDesaturate komanda netinka.

 

Priimamų failų formatai

1. TIF. Prieš išsaugant privalu panaikinti Layer‘ius (Flatten Image). Juodo (K) teksto Layer‘iui būtina pritikyti Multiply opciją.

2. JPG. Nepamirškite, kad šis formatas leidžia smarkiai suspausti bylą, deja, kokybės sąskaita. Saugant JPG formatu būtina nurodyti maksimalią kokybę (12) ir BASELINE opciją. Atkreipiame dėmesį, kad pastaruoju metu žymiai padidėjus laikmenų talpai bei ženkliai kritus jų kainai, failo dydis didesnių sunkumų jį pernešant nesukelia, todėl šio formato geriau nenaudoti.

3. CDR. Tai CorelDraw programa sukurti failai. Tekstas turi būti „sukreivintas“ (Convert to curves), negali likti jokių specialių efektų (Transparency, Drop Shadow, PowerClip...), importuotų ir „nesubitmapintų“ *.PSD failų. Viskas turi būti paversta į BITMAP'ą (CMYK, 300 dpi). SHADOW turi būti atskirtas nuo objekto. Priimame iki X3 versijos išsaugotus failus. Tai mūsų rekomenduojamas naudoti formatas.

4. INDD. Adobe InDesign failų formatas. Priimame iki CS3 versijos išsaugotus failus.

5. PDF, EPS.

 

 

2024 © UAB Alytaus spaustuvė